YAPAY BİTKİLER

Doğanın en güzel görünümlerini iç ve dış mekanlarda yansıtmak istiyorsanız, yapay bitki çeşitlerinden dilediğinizi seçerek, dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz.

Günümüzde evlerimizin havasını değiştirmek ve çalışma alanlarımızdaki negatif enerjiyi almak için bitkiler sıklıkla tercih edilmektedir. Yaşam alanlarında meydana gelen bu negatif enerjiyi yok eden bitkiler oldukça etkili bir çözüm yoludur. Fakat bu bitkiler zaman içerisinde solabilir veya her mevsim kullanıma uygun olmayabilir. Bu nedenden dolayı yapay bitkiler alternatif bir çözüm yolu olabilir. Hem görünüşleriyle hem de dokusuyla canlı çiçeklerden ayırt edilemeyen bu yapay bitkiler, her mevsim taze ve canlı görünümleriyle kendine hayran bırakmaktadırlar. Böylelikle evlerinizde ve çalışma alanlarınızda doğallığın cazibesini yansıtırlar. Birçok noktada sizlere kolaylık sağlayan bu yapay bitkiler, sulama, gübreleme ve ışık gibi bakım gereksinimlerine gerek duymadığından, bitki bakımı maliyetlerinden kazanç elde etmenize yardımcı olurken aynı zamanda bitki bakımına ayırmanız gereken zamandan da tasarruf sağlamış olursunuz. 

Ortamlarınıza dinamiklik ve enerji katan yapay bitkiler, kaliteli malzemelerden üretildiğinden dolayı bozulma, renk solması gibi durumların yaşanmasını engeller. Böylelikle yapay bitkileriniz hep ilk günkü görünümünü korumuş olur. Siz de Kuk Çiçek’ten dilediğiniz dekoratif yapay bitki çeşidini seçerek, siparişinizi oluşturabilirsiniz. Kuk Çiçek de birbirinden farklı yapay bitki modelleri ile yaşam alanlarınıza renk ve estetik katabilirsiniz.

Kullanım Alanlarına Göre Yapay Bitki Modelleri

İç ve dış mekanlarda çekici bir estetiklik sunan yapay bitkiler, çeşit çeşit görünümleri ve rengarenk alternatifleriyle geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Farklı tarzları bir arada sunan yapay bitkiler, kullanım alanlarına göre ikiye ayrılmaktadırlar. Bahsi geçen bu kullanım alanları, yapay iç mekan bitkileri ve yapay dış mekan bitkileridir. Hem yapay iç mekan bitkilerinde hem de yapay dış mekan bitkilerinde ortama tasarım açısından zenginlik katan yapay bitki çeşitleri, portatif özelliği sayesinde kolay taşınarak ister güneşli alanlarda isterinizde güneş görmeyen yerlerde rahatlıkla taşıyabilir ve kullanabilirsiniz. Böylelikle dilediğiniz her yerde ve anda doğanın dayanılmaz cazibesini yansıtabilirsiniz.

Sizde kullanacağınız ortama en uygun yapay bitki modelini seçerek, kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Modern minimalist mekanlardan geleneksel ve rustik mekanlara kadar pek çok mekana uyum sağlayan yapay bitki çeşitlerinden seçim yaparak, doğanın huzur veren yansımasını ve görsel çekiciliğini yaşam alanlarınızda yansıtabilirsiniz.

Yapay İç Mekan Bitkileri

Yapay Yeşil bitkiler çeşitleri, iç mekanlar için dekoratif açıdan oldukça uyumlu bir seçimdir. Yaşam alanlarınızda doğanın eşsiz esintisini sunan yapay iç mekan bitkileri, ufak detayları sayesinde evlerinizde canlı bitkilerin gerçekliğini aratmamaktadır. Böylelikle evlerinizde oturma odalarınız da ve çalışma alanlarınızda sıcak, davetkar bir atmosfer yaratır. Her tarza ve ihtiyaca yönelik iç mekan yapay yeşil bitkiler, boyutları, türleri ve tasarım özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Ev dışında otellerde, ofislerde, restaurant gibi daha birçok alana uyum sağlayan bu yapay yeşil bitki çeşitlerinden 

  • Yapay Salon Bitkisi
  • Saksıda Yapay Bitkiler
  • Yapay Bonsai
  • Yapay Kaktüs 
  • Yapay Sukulent çeşitleri gibi

Birbirinden güzel ve özel yapay yeşil bitki çeşitleri, Hastanelerde, okullarda veya dilediğiniz tüm iç mekanlarda dekorasyonunuzu zenginleştirerek, kişiselleştirmektedir. Kuk çiçek bünyesindeki; yapay bonsai, yapay saksı bitkisi ve yapay salon bitkileri gibi birbirinden farklı yapay iç mekan ağaçlarını detaylı şekilde inceleyerek, hızlı kargo avantajlarından yararlanıp siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Yapay Dış Mekan Bitkileri

Dış mekanlarınızda her mevsim yapay yeşil bitkileri ile ortamın canlılığını üst seviyelere taşımak istemez misiniz? Cevabınız evet ise, Kuk Çiçek’in birbirinden farklı yapay dış mekan bitkileri ile, yeşilin bin bir tonunu yansıtabilirsiniz. Bahçelerinizde, teraslarınızda ve havuz kenarlarında kullanıma uygun olan yapay dış mekan bitkileri modellerinden;

  • Yapay Bonsai
  • Saksıda Yapay Sarmaşık
  • Yapay Kaktüs 
  • Yapay Sukulent bitki modellerinden

Kullanacağınız alana en uygun olduğunu düşündüğünüz yapay dış mekan bitkilerini bahçelerinizde, avm girişlerinde, hastane girişlerinde tercih ederek, ortama renk katabilirsiniz. Dilediğiniz modele rahatlıkla erişim sağlayarak, birbirinden güzel gerçekçi yapay bitkilere erişim sağlayabilirsiniz. Kuk çiçekçilik sitesinden tek tıkla siparişinizi oluşturup, dilediğiniz gerçekçi yapay bitkiye anında sahip olabilirsiniz.

Gerçekçi Yapay Bitki Fiyatları 

Gerçekçi yapay bitki fiyatları; türüne, boyuna ve kullanım alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Tercih edeceğiniz alana ve stilinize en uygun yapay bitki modelleri için ilgili kategorimizde inceleyerek, hızlı kargo ayrıcalığı ve avantajlı fiyat etiketleriyle sahip olup, alanlarınıza canlılık ve zarafet katabilirsiniz.

Dekoratif yapay bitkilerini özelleştirmek istiyorsanız, ihtiyacınız olan tüm Aksesuarlara ilgili kategorimizde detaylı bir şekilde inceleyip, temin edebilirsiniz.

Daha Fazla

Sıkça Sorulan Sorular

Yapay bitkilerin bakımı, doğal bitkilerin ihtiyaç duyduğu sulama, gübreleme ve ışık gibi bakım gereksinimleri kadar karmaşık değildir. Ancak, yapay bitkiler de zaman içinde tozlanabilir veya kirlenebilir. Bu nedenle, yapay bitkilerin uzun süre canlı ve taze görünmelerini sağlamak için toz temizliği gibi klasik bakımlar yapılmalıdır.

Yapay bitkilerin temizliği, gerçek bitkilerin bakımına kıyasla oldukça basit bir işlemdir. Temizlik yaparken;yumuşak fırça veya tüy toplayıcı kullanabilir. Hava spreyi veya fön kullanarak, tozlardan kurtulabilirsiniz. Bunun yanı sıra ılık sabun ve suyla yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Genel olarak, çoğu yapay bitki iç mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bunun nedeni, dış mekan koşullarının yapay bitkiler için daha zorlu olabileceği ve bu bitkilerin dayanıklılık ve UV ışınlarına karşı direnç konusunda sınırlı olabileceği gerçeğidir. Fakat genel anlamda yapay bitkiler dış mekanda kullanıma uygundurlar.

Genel olarak, yapay bitkiler alerjik reaksiyonlara neden olmazlar çünkü doğal bitkiler gibi polen veya diğer alerjen maddeler içermezler. Bu nedenle, alerjiye duyarlı olan insanlar için yapay bitkilerin kullanımı genellikle daha güvenlidir.

Yapay bitkilerin birçok avantajı bulunmaktadır. Örneğin, her ortamda kullanıma uygun olup, bakım gereksinimi oldukça düşüktür. Bunun yanı sıra, alerjen sorun yoktur. Aynı zamanda uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Ek olarak çocuklar ve evcil hayvanlarınız için oldukça güvenilirdir.

Başlık

Go to Top